Wyślij
Udostępnij:
 
 
Duda podpisał, a Szumowski podziękował
Źródło: KL, wPolityce.pl, Polska Agencja Prasowa
Autor: Krystian Lurka |Data: 08.01.2019
 
 
Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej przed przekazaniem go do Sejmu. - To ważny moment w historii polskiej ochrony zdrowia - powiedział Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, a minister Łukasz Szumowski dodał: - Polska potrzebuje planu walki z rakiem. Choroby onkologiczne, obok sercowo-krążeniowych, są największym problemem Polaków. Dziękuję za tę inicjatywę.
- Łukasz Szumowski uczestniczył w Pałacu Prezydenckim w uroczystości podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę projektu ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej przed przekazaniem go do Sejmu - poinformowało "wPolityce.pl" i zacytowało ministra: - Bardzo dziękuję za tę inicjatywę, bo jest niezwykle ważna dla polskich pacjentów.

Szumowski przyznał, że dokument stworzy ramy prawne umożliwiające stworzenie, a następnie przyjęcie Narodowej Strategii Onkologicznej. - Będzie to dokument o charakterze długookresowym, w którym zostaną wyznaczone kierunki rozwoju polskiej onkologii w związku ze znaczącym wzrostem zachorowań i śmiertelności na raka w Polsce - wyjaśniał minister. Szumowski, zgodnie z dokumentem, zobowiązany jest do przedstawienia projekt Narodowej Strategii Onkologicznej rządowi do 30 września.

- To bardzo ważny moment w historii polskiej ochrony zdrowia, ale przede wszystkim w historii czegoś, co możemy w skrócie nazwać polską walką z rakiem - powiedział prezydent Duda, a minister Szumowski dodał, że Polska potrzebuje planu walki z rakiem. - Choroby onkologiczne, obok sercowo-krążeniowych, są największym problemem Polaków - stwierdził.

- Polska potrzebuje planu walki z rakiem. Planu, który byłby spójny, obejmowałby wszystkie działanie, które już robimy, i te, które planujemy wdrożyć w najbliższym czasie - powiedział minister i dodał, że w Polsce nie mamy jeszcze dokumentu rządowego, który mówiłby, co chcemy zrobić w najbliższych pięciu, dziesięciu latach.

- Jestem przekonany, że w najbliższych miesiącach będziemy bardzo intensywnie pracowali. Bardzo wiele rzeczy już robimy - zapowiedział Szumowski.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe