iStock

Dyrektorzy listy piszą

Udostępnij:
Całkowita rezygnacja z limitów w szpitalnictwie jest konieczna, aby poprawić jakość pomocy i oddłużyć podmioty lecznicze – zwracają uwagę w liście otwartym menedżerowie opieki zdrowotnej.
Prezes zarządu Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego Władysław Perchaluk, prezes Stowarzyszenia Szpitali Małopolski i członek zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych Adam Styczeń, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Proszowicach Zbigniew Torbus i Paweł Buszman z Collegium Medicum im. dr. Władysława Biegańskiego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie piszą do minister zdrowia Izabeli Leszczyny z apelem.

– Tylko zniesienie limitów na leczenie szpitalne pozwoli na poprawę dostępności do nowoczesnej diagnostyki, pomoc w ratowaniu życia i zdrowia oraz osiągnięcie zbilansowania finansów w podmiotach, a także spłacenie zadłużenia. Długi i tak spłacają samorządy i państwa – i to bez zwiększenia liczby wykonywanych procedur. Takie działania w ostatnich ośmiu latach powodowały zmniejszenie liczby wykonywanych procedur – podkreślają.

Jak uzasadniają swoją prośbę?

Udostępniamy pismo w całości.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: List otwarty menedżerów opieki zdrowotnej.

Przeczytaj także: „Co z oddłużeniem szpitali?”, „Długi szpitali coraz większe” i „Oddłużenie szpitali jest koniecznością”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.