Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Elżbieta Markowska prezesem Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych

Udostępnij:

Elżbieta Markowska została prezesem Zarządu Fundacji Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. Wyboru dokonano podczas posiedzenia Rady Fundacji 16 czerwca.

Elżbieta Markowska zastąpiła na stanowisku prezesa PKPO Krystynę Wechmann.

O nowej prezes

Elżbieta Markowska jest prezesem Zarządu Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki oraz wiceprezesem Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. Przedsięwzięcia, które inicjuje, zarówno na poziomie krajowym, jak i lokalnym, spotykają się z wielką aprobatą środowisk związanych z ruchem pacjenckim.

Powierzając Elżbiecie Markowskiej funkcję prezesa Zarządu Fundacji PKPO, podkreślono, że posiadane przez nią umiejętności przyczynią się do dalszego rozwoju koalicji, wzrostu aktywności i reprezentatywności środowiska chorych onkologicznie.

– W nadchodzącym okresie oczekiwanego systemowego wprowadzania nowych rozwiązań w ochronie zdrowia  koalicja wraz z nowym prezesem chce w jeszcze większym, bardziej merytorycznym zakresie zadbać o interesy środowiska, zapewniając pacjentom możliwie jak najskuteczniejsze opcje terapeutyczne, zapewniające życie w jak najlepszej jego jakości – podkreślono w komunikacie organizacji.

– Konieczne i pilne jest prowadzenie dialogu ze stroną rządową na temat zmian systemowych w opiece nad pacjentami obciążonymi onkologicznie – podkreśliła nowa prezes.

Elżbieta Markowska za swe osiągnięcia była wielokrotnie wyróżniana. Wśród tych najważniejszych jest Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.