Wyślij
Udostępnij:
 
 
Grażyna Marks/Agencja Gazeta

Fiałek: Będziemy wypowiadać klauzule "opt-out" i rozpoczniemy akcję "1lekarz1etat"

Autor: Krystian Lurka |Data: 16.06.2019
 
 
- Podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu oficjalnej akcji sprzeciwiającej się sytuacji w ochronie zdrowia - poinformował Bartosz Fiałek, przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego OZZL, w imieniu zarządu krajowego OZZL. Na czym będzie polegać protest? - Na wypowiadaniu klauzul "opt-out" i rozpoczęciu akcji "1lekarz1etat" - wyjaśnił.
- Skąd decyzja o wyborze tej formy? Wynika bezpośrednio z części wyników referendów, w których zdecydowana większość opowiadała się za podjęciem takiego działania - poinformował Fiałek na Facebooku. Dodał, że akcja jest odpowiedzią na fatalną sytuację w publicznej ochronie zdrowia, wybiórcze realizowanie porozumienia kończącego protest rezydentów i chęć zaostrzenia kar w kodeksie karnym.

- Wzywamy lekarzy do wypowiadania klauzul "opt-out" do końca sierpnia. Dlaczego do wtedy? Aby zaczęły obowiązywać od 1 października. Od października ograniczymy również czas pracy do równoważnika jednego etatu - zapowiedział Fiałek.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe