Archiwum

Grupa Scanmed umacnia swoją pozycję na rynku usług medycznych

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Iwona Kazimierska
|
Grupa Scanmed, prywatny operator medyczny z portfela Abris Capital Partners, sfinalizowała przejęcie Ars Medical w Pile – dzięki temu rozszerzyła działalność o kolejną wielospecjalistyczną placówkę i konsekwentnie powiększa zakres usług, oferując pacjentom kompleksową opiekę.
Scanmed od lat zapewnia pacjentom leczenie na wysokim poziomie, rozwijając pełnoprofilową opiekę medyczną w całej Polsce. W zakresie działalności grupy znajdują się podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz leczenie szpitalne w niemal 40 lokalizacjach. Scanmed prowadzi wielospecjalistyczne szpitale w Krakowie oraz Blachowni, a dzięki decyzji o przejęciu Ars Medical poszerzy swoją ofertę o pięć oddziałów szpitalnych oraz nowoczesną diagnostykę. To jedna z największych w tym roku transakcji na polskim rynku opieki zdrowotnej.

– Grupa Scanmed konsekwentnie rozszerza swoją ofertę w obszarze ambulatoriów i szpitalnictwa. Zapewniamy coraz większej grupie pacjentów nowoczesne metody terapii stosowane przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz dostęp do leczenia za pomocą nowoczesnego sprzętu medycznego. Przejęcie Ars Medical to ważny krok dla nas. Naszą misją i celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, także poprzez poszerzenie kompleksowości oferty – mówi Andrzej Podlipski, prezes zarządu Grupy Scanmed.

Abris Capital Partners, niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, specjalizująca się w transformacji ESG, zainwestowała w Scanmed w 2020 r. i od tego czasu z sukcesami współpracuje z zespołem zarządzającym spółki, wspierając ją w planach rozwoju, w tym między innymi przy przejęciu Ars Medical.

– Scanmed nie ustaje w wysiłkach, poszerzając ofertę usług oraz wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów i personelu medycznego, jednocześnie podążając za rynkowymi trendami, a Abris chętnie go w tym wspiera. Rozszerzenie obecności w regionie północno-zachodnim poprzez włączenie do placówek Grupy Scanmed czołowego wielospecjalistycznego dostawcy usług medycznych umacnia kluczową pozycję świadczeniodawcy opieki stacjonarnej w Polsce, umożliwia też synergię z istniejącymi placówkami w regionie – przypomina Sylwester Urbanek, dyrektor inwestycyjny w Abris Capital Partners.

Opieka szpitalna Ars Medical obejmuje zabiegi operacyjne i leczenie zachowawcze na oddziałach onkologicznym, paliatywnym, hematologicznym, rehabilitacyjnym oraz internistyczno-kardiologicznym. Pilski szpital dysponuje dwiema salami operacyjnymi, w tym salą hybrydową. Wyposażenie tej ostatniej pozwala na przeprowadzanie zabiegów wewnątrzsercowych i wewnątrznaczyniowych w sposób małoinwazyjny, co zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Ars Medical prowadzi także wiele poradni specjalistycznych, a przy tym zapewnia możliwości wykonania diagnostyki poprzez kompleksową ofertę w tym zakresie: od badań USG, poprzez endoskopię, po tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny. Dzięki nowoczesnej technologii oraz wiedzy specjalistów szpital Ars Medical już od 30 lat cieszy się zaufaniem i doskonałą opinią wśród pacjentów.

Dla Scanmedu ważne jest również wzmocnienie zespołu o mniej więcej 400 osób, w tym ponad 100 ekspertów klinicznych z różnych dziedzin, współpracujących z ośrodkiem w Pile.

– Nawiązanie ścisłej współpracy z zespołem profesjonalistów medycznych szpitala Ars Medical pozwoli na wzajemną wymianę doświadczeń i dalsze podnoszenie jakości opieki oraz bezpieczeństwa pacjentów. Dołączenie do sieci oddziałów kardiologii Grupy Scanmed pilskiego zespołu kardiochirurgicznego pozwoli na kompleksowe leczenie pacjentów z chorobami serca. Z kolei specjalistyczne zespoły: internistyczny, kardiologiczny, onkologiczny i hematologiczny zabezpieczą potrzeby pacjentów wymagających terapii zachowawczej. Jest nam miło powitać na pokładzie zespół wysokiej klasy specjalistów – zauważa Agnieszka Nowak-Musiej, dyrektor medyczna, członek zarządu Grupy Scanmed.

Ponieważ rok 2023 ma być rokiem jakości w ochronie zdrowia, kultura ustawicznego doskonalenia wpisuje się w strategię Grupy Scanmed, której celem jest zapewnienie pacjentom najwyższych standardów usług medycznych. Inwestycja, którą sfinalizowaliśmy, to kolejny etap naszego rozwoju. To także kontynuacja budowy zintegrowanego modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działamy. Tych zadań podejmujemy się z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem – podsumowuje prezes Podlipski.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.