Marek Misiurewicz

Jacek Bilski o roszczeniach i zarządzaniu ryzykiem w czasie pandemii ►

Udostępnij:
– W czasie pandemii rośnie ryzyko zakażeń w miejscu pracy personelu placówek ochrony zdrowia, co może generować roszczenia wobec pracodawców – mówił Jacek Bilski, pełnomocnik zarządu Supra Brokers, podczas „Wizji Zdrowia”. Ekspert doradził, jak zarządzający mogą przygotować się na taką sytuację.
Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować wzrost liczby roszczeń pacjentów wobec szpitali. Pandemia i związana z nią reorgnizacja ochrony zdrowia o tyle zmieniła sytuację, że pacjenci w pewnym momencie przestali zgłaszać się do lekarzy, czy szpitali na planowe zabiegi i terapie. Z tego powodu te statystyki co prawda spadły, ale jak przewiduje ekspert, to przejściowa sytuacja.

– W czasie pandemii rośnie natomiast ryzyko zakażeń w miejscu pracy personelu placówek ochrony zdrowia, co może generować roszczenia wobec pracodawców – mówił Jacek Bilski z Supra Brokers. Ekspert podkreślił też, że szczególnego znaczenia nabiera umiejętne zarządzanie ryzykiem.Przeczytaj także: „Irena Rej o branży farmaceutycznej podczas pandemii COVID-19”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.