Jacek Krajewski: Szczepieniach dobrowolne - nie. Przymusowe - nie. Obowiązkowe - tak

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski
|
Źródło: Bartłomiej Leśniewski
- Nie możemy się bezczynnie przyglądać spadającej wyszczepialności młodych Polaków – powiedział Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego. W środę Sejm zajmie obywatelskiego projektu ustawy znoszącej obowiązek szczepień.
W przeddzień, podczas konferencji "Wizja Zdrowia", o zdanie w tej sprawie zapytaliśmy Jacka Krajewskiego, prezesa Porozumienia Zielonogórskiego. To właśnie na lekarzach rodzinnych zrzeszonych w tej organizacji ciąży odpowiedzialność za szczepienia dzieci.

- Argumentów przeciwników szczepień trzeba uważnie wysłuchać, przyjąć do wiadomości, ale także edukować, przekonywać – powiedział Krajewski. – Argumenty antyszczepionkowców nie do końca przekonują co do tego, że dobrowolność zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo zdrowotne – dodał.

Zdaniem Krajewskiego nie można w Polsce mówić o przymusowych szczepieniach. – Nie nazwałbym tego, co mamy i mieć powinniśmy przymusem, ale obowiązkiem, obowiązkiem obywatelskim. To wspólna zbiorowa odpowiedzialność. I decyzja państwa o tym, by tę zbiorową odpowiedzialność podtrzymywać odpowiednim przepisem jest tu jak najbardziej na miejscu – stwierdził Krajewski.

Rozmowa Bartłomieja Leśniewskiego z Jackiem Krajewskim do obejrzenia poniżej:
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.