Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jacyna: Będą premie za zwiększone przyjęcia w AOS
Źródło: BL, PAP, Dziennik Gazeta Prawna
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 13.09.2018
 
 
Andrzej Jacyna, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, zapowiedział podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, że fundusz będzie premiował świadczeniodawców za zwiększenie przyjęć do lekarzy specjalistów.
- Jacyna wyjaśnił, że fundusz proponuje świadczeniodawcom niepublicznym zapłatę za wszystkie świadczenia wykonane w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej do końca 2018 roku oraz premie za przyjęcie większej liczby pacjentów przez lekarzy specjalistów - poinformowała Polska Agencja Prasowa i zacytowała prezesa: - Planujemy premiowanie tych świadczeń w zależności od tego, jakie rezultaty osiągnie świadczeniodawca, to może się spodziewać 10 lub 20 proc. premii.

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformowała, że to samo rozwiązanie fundusz proponuje szpitalom z sieci szpitali. - Te rozwiązania będą zawarte w nowelizacji rozporządzenia dotyczącego rozliczania świadczeń w ryczałtach. Tutaj również przewidujemy podobną propozycję premiowania zwiększenia przyjęć w AOS – poinformował.

Obejrzyj też: "Andrzej Jacyna: Mamy dodatkowe 300 milionów na AOS".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe