Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twitter.com/Platforma_org

Jak Platforma Obywatelska chce uzdrowić Polskę ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 27.03.2021
 
 
– Proponujemy coś, czego w powojennej historii nie było – wielki program zdrowotny. Uzdrowimy Polskę – zadeklarował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka podczas konferencji prasowej zorganizowanej 27 marca. Jak?
– Po pierwsze, musimy przeprowadzić bilans zdrowia Polaków po pandemii. Po drugie, sto najlepszych szpitali powinno zacząć pracować „pełną mocą” – bez limitów i ograniczeń. Po trzecie, zorganizujmy szybką ścieżkę dostępu do specjalistów – koniec z limitami, ratujmy ludzi. Po czwarte, konieczne jest powstanie oddziałów rehabilitacji dla osób, które przeszły COVID-19 – zapowiedział przewodniczący Budka podczas prezentacji programu „Uzdrowimy Polskę”. Przyznał, że „propozycje to olbrzymie wydatki, ale trzeba je ponieść – na to potrzeba 100 mld zł”. Dodał, że „to astronomiczna kwota, ale można ją zdobyć”.

– Dywidendy Narodowego Banku Polskiego, spółek skarbu państwa, powinny zostać przekazane na ratowanie zdrowia, zasilić wielki fundusz ratowania życia i zdrowia – proponował Budka.

W konferencji uczestniczyli także przewodnicząca senackiej Komisji Zdrowia Beata Małecka-Libera, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska i europoseł oraz były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

O czym mówili?Przeczytaj także: „Arłukowicz: Rządzący zapomnieli, że Polacy chorują nie tylko na COVID-19”, „Plan naprawy polskiej psychiatrii” i „Beata Małecka-Libera pytała o Krajowy Plan Odbudowy”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe