Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jak minister zdrowia został milionerem
 
Działy: Aktualności
Niedawno donosiliśmy, że Konstanty Radziwiłł jest milionerem. Media dotarły do wiadomości jak to zrobił. Chodzi o odzyskany majątek rodzinny.
Przed rokiem minister zdrowia miał 100 tysięcy złotych oszczędności. Teraz na koncie widnieje o wiele bardziej okazała kwota. To 780 tysięcy złotych. - Jak się okazuje, taki zastrzyk gotówki to efekt transakcji, jaką Radziwiłł przeprowadził w 2016 roku. Chodzi o sprzedaż pałacyku w Jadwisinie (w województwie mazowieckim) – pisze „Fakt”.

– W 2016 r. po wielu latach starań rodzina ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła odzyskała dom zagrabiony w 1945r. niezgodnie z obowiązującym wówczas prawem – wyjaśnia Milena Kruszewska rzecznik resortu zdrowia. Jak dodaje, dom ten był własnością dziadka ministra Radziwiłła, bohatera Armii Krajowej, który został przez Niemców zamordowany w 1944 roku. – W krótkim czasie po odzyskaniu domu, został on sprzedany – dodaje rzecznik.

Okazuje się, że został sprzedany w bardzo szybkim czasie. Jak już informował Fakt, pałacyk znalazł nowym właścicieli w... tydzień! Skąd taki pośpiech? Chodziło o ustawę zakazującą sprzedaż ziemi i terenów leśnych, która właśnie wtedy wprowadzana była w życie. A posiadłość w Jadwisinie to nie tylko zabytkowy pałacyk, ale też blisko 3 hektary parku.

Przeczytaj także: "Konstanty Radziwiłł milionerem"
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe