Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dawid Zuchowicz/Agencja Gazeta

Jak przygotowujemy się do kolejnej fali pandemii?

Źródło: Rzeczpospolita
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.04.2021
 
 
– Między innymi przebudowujemy inspekcję sanitarną od kilku miesięcy – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Co poza tym?
Minister Niedzielski w rozmowie z „Rzeczpospolitą” odpowiedział na pytanie, co robimy, aby przygotować się do potencjalnej kolejnej fali na jesieni. Szef resortu poinformował, że „przebudowa inspekcji sanitarnej odbywa się od kilku miesięcy”. – Zmieniane są między innymi narzędzia informatyczne – zapowiedział.

Mówił także o „wyciąganiu wniosków z tego, z czym mieliśmy do czynienia w przeszłości”.

– Rzeczywistość pokazała, że zarządzanie kryzysowe wymaga większego poziomu kontroli nad szpitalami, dlatego myślimy o ich reformowaniu, żeby ich sieć była narzędziem elastycznego zarządzania kryzysowego – stwierdził Adam Niedzielski.

Przedstawiciel resortu odniósł się też do wypowiedzi samorządowców, którzy obawiają się, że rząd będzie chciał im zabrać szpitale powiatowe.

– Pojawiają się różne warianty, od skrajnego, który mówi o przejęciu stałej kontroli nad szpitalami, po wprowadzanie w placówkach pełnomocnika ministra zdrowia, który w sytuacjach sporów, braku współpracy czy dobrej woli, będzie wykonywał to, co jest najbardziej pilne w danej chwili. Tak jest na przykład w Radomiu czy Szpitalu Południowym w Warszawie – skomentował.

Przeczytaj także: „Stałem się twarzą pandemii”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe