Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jakub Kosikowski nowym szefem Porozumienia Rezydentów

Źródło: BL, Porozumienie Rezydentów
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 10.04.2018
 
 
Krzysztof Hałabuz zakończył swoją sześciomiesięczną kadencję na stanowisku szefa Porozumienia Rezydentów. Po nim funkcję objął Jakub Kosikowski.
Porozumienie przewidziało dla swoich szefów wyjątkowo krótkie kadencje, to stanowisko miało być rotacyjne, stworzono nawet listę kolejności obsady personalnej funkcji przewodniczącego.

- Według naszej (prezydium) listy szefów kolejnym miał być Łukasz Jankowski – wyjaśnia Krzysztof Hałabuz, dotychczasowy szef porozumienia. - Ale przez najbliższy czas będzie wyjątkowo zajęty jako prezes OIL w Warszawie, więc głosem prezydium mu odpuszczamy. Dowodzenie przejmuje Jakub Kosikowski, który miał ogromny udział w akcji opt-out, a jest aktywny praktycznie od początku reaktywacji porozumienia w 2015 r. – dodaje.

Hałabuz podziękował członkom porozumienia za zaangażowanie w pracę przy proteście głodowym, następnie przy akcji opt-out oraz za wsparcie podczas negocjacji.

Jakub Kosikowski dotychczas był rzecznikiem prasowym porozumienie. Do marca pracował jako młodszy asystent w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Studiował na Uniwersytet Medyczny w Lublinie. - Wielki fan Rocka, Star Wars, fantastyki (Pratchett, Tolkien), gier komputerowych i wszelakich RPG-ów. Sędzia piłkarski i zapalony bramkarz futsalu – mówi o sobie.

- Każdy chory, niezależnie czy jest dzieckiem, czy osobą w podeszłym wieku, to zasługuje na najlepszą opiekę, a my mówimy, że w tych warunkach, które są w tej chwili, przy tych godzinach, które polscy lekarze pracują, takiej opieki nie da się zapewnić – mówił niedawno w jednym z wywiadów.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe