Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jakub Szulc: Niepokój wzbudza likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia

Źródło: Krystian Lurka
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.09.2016
 
 
- Nie jestem zwolennikiem NFZ, ale przejście z systemu, który dzisiaj jest quazi-konkurencyjny na system, który jest centralnie zarządzany, wymaga tego, żebyśmy mieli sprawny i silny aparat państwowy - mówi Jakub Szulc w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia". Dyrektor EY skomentował też reformy Konstantego Radziwiłła.
Na pytanie o ocenę reform zapowiadanych przez Konstantego Radziwiłła, odpowiedział, że trudno pokusić się o głębszą analizę, bo... nie są znane założenia do proponowanych zmian.

- Mówienie o tym dokumencie, który został opublikowany jako o założeniach jest nadużyciem - przyznał Jakub Szulc i wyjaśnił kwestię finansowanie: - Nie znamy szczegółów. Z jednej strony mamy zapowiedź zwiększenia finansowania, a z drugiej strony nie wiemy w jaki sposób będzie to finansowane.

Jak mówi Szulc, faktów jest za mało. - Czekamy na to, żeby ministerstwo przedstawiło szczegółowy plan zmian - podkreśla dyrektor EY.

- Niepokój wzbudza likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie jestem zwolennikiem NFZ, ale przejście z systemu, który dzisiaj jest quazi-konkurencyjny na system, który jest centralnie zarządzany, wymaga tego, żebyśmy mieli sprawny i silny aparat państwowy. Po to, żeby w sytuacji, w której nie ma zachęt konkurencyjnych w samym systemie, dbać o to, żeby poprawiać jakość i żeby zabezpieczenie pacjentów było jak najlepsze - przyznaje Szulc.

Rozmowa Krystiana Lurka z Jakubem Szulcem do obejrzenia poniżej:
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.