Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jarosław Gowin: Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy? Bezzasadny
 
Działy: Aktualności
Wicepremier odwiedził Park Przemysłowy i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. - Tworzenie osobnego uniwersytetu medycznego w Bydgoszczy w oparciu o filię Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jest bezzasadne. Taka uczelnia byłaby najsłabszą w Polsce - wyjaśnił.
- Wśród pytań pojawiło się także to dotyczące powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy - informuje "Gazeta Wyborcza" i cytuje Jarosława Gowina: - Moje stanowisko w tej sprawie jest niezmienne. Podobne zajmuje minister zdrowia. Oboje uważamy, że tworzenie osobnego uniwersytetu medycznego w Bydgoszczy w oparciu o filię Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jest niezasadne. Po pierwsze osłabiałoby to potencjał bardzo dobrze rozwijającego się UMK, po drugie uczelnia, która powstałaby w Bydgoszczy, byłaby najsłabszą uczelnią medyczną w Polsce. A w sprawach zdrowia musimy dbać o jak najwyższą jakość kształcenia.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe