Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jarosław Pinkas: Szczepienie to nasz obywatelski obowiązek

Źródło: KL, Polska Agencja Prasowa
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 10.10.2018
 
 
- Nie ma żadnych danych mówiących o tym, że szczepienie dzieci jest niebezpiecznie. Jest wręcz odwrotnie. Jesteśmy krajem bezpiecznym, bo się szczepimy. I jako Polacy mamy obywatelski obowiązek to robić - powiedział Jarosław Pinkas, główny inspektor sanitarny, podczas na konferencji prasowej w Starych Jabłonkach (województwo warmińsko-mazurskie).
- Jarosław Pinkas przyznał, że w Polsce są 34 tysięcy niezaszczepionych dzieci i jest to trend wzrostowy - poinformowała Polska Agencja Prasowa i zacytowała byłego wiceministra: - Nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Być może jest to utrata autorytetu, być może jest to niepewność i braki w komunikacji z pacjentem, czasami jest też drugie, bardzo niedobre dno. To jest powiązane z tym, że ktoś robi na nas interes, generuje się pacjentów, którym później można zaoferować jakieś cudowne preparaty i substancje. Argumenty, którymi posługują się przeciwnicy szczepień, są trudne do zbijania, bo trudno dyskutować z czymś, co jest ad absurdum.

Pinkas podkreślił, że nauka ma ponad 200 lat doświadczeń dotyczących szczepień, a doświadczenia tych, którzy mają złe intencje, są wzięte z internetu. - Tym ludziom często wyraźnie brakuje wiedzy. A oni niestety stają się opinioliderami, starają się nam sugerować, gdzie jest coś niebezpiecznego, prowadząc nas na manowce, do ogromnego zagrożenia populacyjnego. Jeżeli zaszczepialność przy niektórych chorobach wyniesie mniej niż 95 procent, to będziemy mieli epidemię w Polsce - podsumował Pinkas i odniósł się też do argumentów, że szczepionki zawierają glin i rtęć.

- Mamy absolutnie bezpieczne szczepionki, które nie zawierają żadnych trucizn, wszystko jest doskonale sprawdzone. To, że mamy w szczepionkach rtęć i glin, jest absolutną nieprawdą - stwierdził Pinkas.

Przeczytaj także: "Grzegorz Cessak o tym, czy rtęć jest w szczepionkach" i "Jankowski do Wrony: Wnoszę o wszczęcie postępowania wobec lekarzy-posłów, którzy głosowali za projektem "Stop NOP".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe