Jerzy Owsiak apeluje do pielęgniarek z CZD: Znajdźcie inną formę protestu

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski
|
Źródło: BL, TVN
- Stoję po stronie pielęgniarek i je wspieram - mówił w "Faktach po Faktach" szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zgodził się na przyjęcie roli mediatora w sporze, które pielęgniarki toczą z Ministerstwem Zdrowia. Ale zaapelował do nich, by zmieniły formę strajku i wróciły do pracy.
O sytuacji w CZD Jerzy Owsiak mówił w TVN. Jak przyznał, rozmawiał w poniedziałek w ciągu dnia z ministrem zdrowia. - Pierwszy raz - zastrzegał. - Powiedział, że jest gotów w każdej chwili usiąść z wami do rozmowy - dodał.

Szef WOŚP zaapelował do pielęgniarek, by zamieniły formę strajku na inną. - Szanowne panie pielęgniarki. Jeżeli możecie, zamieńcie ten protest - absolutnie słuszny - na coś innego, zamieńcie w ten sposób, żeby wasz komitet strajkowy dalej funkcjonował. Wybierzcie pięć czy dziesięć pań, które będą drążyły ten temat i możecie usiąść nawet jutro do rozmów z ministrem, w jakimkolwiek miejscu. A reszta koleżanek będzie pracowała w tym momencie, po to tylko, żebyśmy my rodzice, my Polacy (...) nie mieli tego ciśnienia w stosunku do was, które się powoli wytwarza - tłumaczył Owsiak.

Jak podaje TVN Szef WOŚP zaznaczył jednak, że nie widzi siebie w roli mediatora przy stole rozmów ministra zdrowia z pielęgniarkami. Dodał, że nie chce się w żaden sposób narzucać.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.