Jerzy Owsiak zrezygnował

Udostępnij:
- Składam rezygnację z funkcji szefa WOŚP, czyli prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował Jerzy Owsiak.
- Rezygnuję z funkcji szefa fundacji - powiedział Jerzy Owsiak podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapewnił, że organizacja będzie dalej funkcjonowała. - Nie będąc już szefem WOŚP, dalej będę dla niej pracował, ale już nie podejmę żadnych decyzji - dodał.

Podczas konferencji mówił o poniedziałkowej śmierci prezydenta Gdańska. - To była tragiczna sytuacja związana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, z Finałem - ocenił Owsiak i dodał, że organizatorzy i ochrona nie popełnili istotnych błędów przy zabezpieczaniu wydarzenia.

- Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność - przyznał Owsiak i dodał: - Może jak mnie nie będzie, to niektóre ataki na WOŚP się skończą.

Zmieni zdanie?
- Jerzy Owsiak przyjął hipotezę, że to on jest obiektem ataków skrajnej prawicy. Moim zdaniem to hipoteza fałszywa. Była atakowana Orkiestra, Owsiak był jej symbolem - skomentował Janusz Czapiński, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego, w rozmowie z "Money.pl". I dodał - Chciałbym, żeby Jurek Owsiak zmienił zdanie.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.