Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jest zarządzenie w sprawie uruchomienia rezerwy finansowej na 2018 rok
Źródło: KL, Narodowy Fundusz Zdrowia
Autor: Krystian Lurka |Data: 16.04.2018
 
 
Zarządzenie opublikowane przez NFZ dotyczy zwiększenia planowanych na 2018 roku kosztów świadczeń o 280 mln złotych, między innymi w zakresie operacji zaćmy i endoprotezoplastyki oraz pilotażu "POZ Plus".
Zwiększenie planowanych na 2018 rok kosztów świadczeń opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich funduszu w wysokości 280 860 tys. zł, ma na celu:
- zwiększenie wyceny punktowej i podniesienie cen punktu w umowach o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień świadczeń w drugim półroczu 2018 r. w kwocie 57 740 tysięcy złotych,
- zabezpieczenie finansowania świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w ramach realizacji programu pilotażowego opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej ("POZ Plus"), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu grantowego „Przygotowanie, przetestowanie i wdrożenie do systemu opieki zdrowotnej organizacji opieki koordynowanej (OOK) - etap drugi, faza pilotażowa - model POZ Plus”, w części finansowanej ze środków NFZ - program zarządzania chorobą w kwocie 43 120 tysięcy złotych,
- utrzymanie w drugim kwartale 2018 r. zwiększonego dostępu do świadczeń leczenia zaćmy i endoprotezoplastyki stawu kolanowego lub biodrowego w kwocie 180 000 tysięcy złotych.

Projektowany podział środków finansowych z rezerwy ogólnej w kwocie 280 860 tysięcy złotych między poszczególne oddziały wojewódzkie NFZ oparto na symulacjach dokonanych przez Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej oraz Departament Analiz i Strategii Centrali NFZ.

Dokument jest opublikowany na stronie Narodowego Fundusz Zdrowia w zakładce: "Zarządzenie z 16 kwietnia 2018 roku w sprawie uruchomienia rezerwy ogólnej uwzględnionej w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2018 rok".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe