Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jakub Ociepa/Agencja Gazeta

Jesteśmy na kolejnym poziomie absurdu

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 29.10.2020
 
 
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja mówi o zamieszanie z dodatkami dla medyków zajmujących się chorymi z COVID-19 jako niedobrym przykładzie stanowienia prawa w Polsce.
– Sejm 28 października rozpatrzył poprawki zgłoszone przez Senat – kilka z nich zostało przyjętych mimo negatywnego stanowiska Ministerstwa Zdrowia. Dotyczyło to – między innymi – ustawowego zagwarantowania dodatku w wysokości 100 proc. wynagrodzenia dla wszystkich lekarzy i innych pracowników medycznych w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19. Treść uchwalonej ustawy nie została jeszcze opublikowana na stronie internetowej Sejmu, ale opublikowano poselski projekt ustawy – wniesiony przez posłów PiS, który przepis z uchwalonej kilkanaście godzin wcześniej ustawy usuwa – opisuje Andrzej Matyja i ocenia to jako niedobry przykład stanowienia prawa w Polsce. Mówi o tym, że jesteśmy na kolejnym poziomie absurdu.

– Robi się to w pośpiechu, w którym gubią się nawet posłowie obozu rządzącego. W tempie, w którym uchwalone ustawy zmienia się kilka godzin po ich przegłosowaniu. Ta sytuacja jest smutnym zwieńczeniem całego procesu legislacyjnego ustawy uchwalonej dziś w nocy. Procesu prowadzonego w szaleńczym tempie, bez uwzględniania głosu środowiska lekarskiego i innych środowisk medycznych – przyznaje.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe