Wyślij
Udostępnij:
 
 
Katolicki uniwersytet uruchomi w Warszawie kierunek lekarski
 
Działy: Aktualności
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie planuje uruchomienie kierunku lekarskiego w języku polskim oraz studiów I stopnia na kierunku pielęgniarskim w języku angielskim.
- Uczelnia chce wnioskować o 100 miejsc na kierunek lekarski oraz ok. 60 na pielęgniarstwo – podaje Katolicka Agencja Informacyjna (KAI).

- Naszym marzeniem jest, aby studia na kierunku lekarskim mogły ruszyć jeszcze w tym roku akademickim, żeby rekrutacja ruszyła w lipcu - mówi w rozmowie z KAI prof. UKSW dr hab. Grażyna Gromadzka, która należy do komitetu sterującego powstającego na UKSW Wydziału Medycznego. - W dużej mierze zależy to od oceny naszego projektu przez Polską Komisję Akredytacyjną i przez Ministerstwo Zdrowia, a także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dodaje.

Jak opisuje portal wiara.pl W pierwszym etapie planowane jest uruchomienie studiów na kierunku lekarskim w języku polskim, a także studia I stopnia na kierunku pielęgniarstwo w języku angielskim. Uniwersytet chce, żeby oba kierunki ruszyły w tym samym czasie.

- Będą to zajęcia w salach wykładowych, a także w Centrum Laboratoryjnym Nauk Przyrodniczych. Studenci będą mieli również zajęcia na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przedmiotem zawartego porozumienia z tą uczelnią jest m.in. udział naszych studentów w zajęciach z anatomii, które będą realizowane przez pracowników WUM - dodała.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe