Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kolejna pusta porodówka w województwie opolskim

Źródło: Onet, Polska Agencja Prasowa
Autor: Krystian Lurka |Data: 27.06.2019
 
 
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach skierował do opolskiego oddziału NFZ wniosek o zgodę na zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego. To już trzeci szpital w województwie, który ogranicza działalność na porodówkach. Powód? Nie ma odpowiedniej liczby lekarzy.
- Jeżeli nie uda się zatrudnić lekarzy, zostanie wydana zgoda na zawieszenie oddziału od 1 do 14 lipca - poinformował "Onet" i przypomniał, że podobnie jest Prudniku i Kluczborku.

Na początku roku decyzję o zawieszeniu oddziału ginekologiczno-położniczego podjęło kierownictwo Prudnickiego Centrum Medycznego. Placówka otrzymała kolejną zgodę na zawieszenie funkcjonowania oddziału od 22 czerwca do 5 lipca tego roku.

Źle jest także w szpitalu powiatowym w Kluczborku, w którym od stycznia nie działa oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodków. Kolejna, dwutygodniowa, zgoda na zawieszenie kończy się 28 czerwca.

Przeczytaj także: "Fiałek: Będziemy wypowiadać klauzule "opt-out" i rozpoczniemy akcję "1lekarz1etat".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe