Wyślij
Udostępnij:
 
 
Koniec głodówki pielęgniarek w Przemyślu
Źródło: BL, Onet, Gazeta Wyborcza
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 10.10.2018
 
 
Po ponad miesiącu protestu pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala m. św. Ojca Pio w Przemyślu doszło do porozumienia.
- Od 3 września w szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu trwał rotacyjny protest głodowy pielęgniarek, a od 20 września odbywał się jednocześnie protest absencyjny. Część pielęgniarek przebywała na zwolnieniach chorobowych. Protestujące żądały podwyżek – przypomniał "Onet" i wyjaśnił, że strony rozmawiały w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Minister zdrowia Łukasz Szumowski akcentował wtedy, że choć nie jest stroną sporu, to chce wspierać rozmowy i wypracowanie kompromisu.

Protestowi pielęgniarek i pielęgniarzy towarzyszyła głodówka. Perwsza trwała 19 dni, a od wtorku (2 października) rozpoczęła się kolejna. Brało w nich udział średnio od 12 do 20 osób jednocześnie.

Pielęgniarki obniżyły swoje dotychczasowe żądania. Zgodziły się na podwyżkę 1050 zł, rozłożoną na pięć transzy. – 600 złotych w tej kwocie jest bezwarunkowe, pozostała część zależeć będzie od sytuacji ekonomicznej szpitala. Ostatnia transza zaplanowana jest na lipiec 2020 roku – poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe