Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konstanty Radziwiłł na Białorusi
 
Działy: Aktualności
Memorandum o współpracy między ministerstwami zdrowia Polski i Białorusi zostało podpisane w czwartek podczas rozpoczętej tego dnia dwudniowej wizyty polskiego ministra Konstantego Radziwiłła na Białorusi.
- Memorandum dotyczy przede wszystkim wymiany informacji. Wszyscy na całym świecie reformują systemy ochrony zdrowia i nawet jeśli idziemy różnymi drogami, to warto się przyglądać, jak robią to inni – powiedział PAP minister Radziwiłł.

Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, tego dnia odbyły się rozmowy polskiej delegacji z białoruskim ministrem zdrowia Waleryjem Małaszką, zakończone podpisaniem memorandum o współpracy między ministerstwami obu krajów.

- Jest wiele wspólnych tematów, które stwarzają pole do współpracy – mówi Małaszka. - Dla nas niezwykle cenne jest dotychczasowe doświadczenie współpracy transgranicznej z Polską – dodał. Jak wyjaśnił, dla obwodów grodzieńskiego i brzeskiego udział wraz z polskimi województwami przygranicznymi w unijnych projektach ma bardzo konkretny wymiar, także finansowy.

W piątek Radziwiłł odwiedzi Białoruski Uniwersytet Medyczny, gdzie spotka się z władzami uczelni, a także ze studentami z Polski.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe