Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Krzysztof Bukiel: Spotkajmy się na manifestacji 1 czerwca!
Źródło: Krzysztof Bukiel
Autor: Krystian Lurka |Data: 27.05.2019
 
 
Prawdopodobnie kilka tysięcy lekarzy wyjdzie w sobotę (1 czerwca) na ulice Warszawy. - Manifestacja organizowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy ma być protestem przeciwko lekceważeniu ochrony zdrowia Polaków przez kolejne ekipy rządowe - wyjaśnia Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL, i dodaje: - Zapraszamy wszystkich do udziału.
Bukiel w liście otwartym do polskich pacjentów wskazuje, że najbardziej jaskrawym przejawem tego lekceważenia jest wielkie niedofinansowanie publicznej ochrony zdrowia, co powoduje kolejki do leczenia skutkujące wielkim cierpieniem. - Pogorszeniem stanu zdrowia wielu chorych i - nierzadko - ich śmiercią - wyjaśnia Bukiel i dodaje: - Dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w manifestacji.

- Musicie pokazać, że rządzący nie mogą lekceważyć zdrowia i życia obywateli. Musicie pokazać politykom, że kto nie dba o ochronę zdrowia nie ma prawa sprawować władzy w demokratycznym państwie. Nie zostawiajcie nas, pracowników ochrony zdrowia, samych w walce o zdrowie Polaków - czytamy w liście otwartym Bukiela skierowanym do pacjentów.

Przewodniczący zarządu krajowy OZZL informuje, że przemarsz rozpocznie się w sobotę (1 czerwca) o godzinie 13 przed gmachem Ministerstwa Zdrowia. Przejdzie ulicą Miodową, Traktem Królewskim i ul. Wiejską przed siedzibę Sejmu RP, gdzie będą miały miejsce wystąpienia przedstawicieli pacjentów i pracowników medycznych. Planowane jest też złożenie petycji do władz w sprawie podjęcia działań zmierzających do likwidacji kolejek do leczenia w publicznej ochronie zdrowia.

Przeczytaj także: "6,8 proc. na sztandarach", "Krzysztof Bukiel: Podwyżki dostają ci, którzy zastrajkowali", "Bukiel: Jak działa SOR? Łamanie prawa jest często jedynym sposobem" i "Co musi zrobić rząd, żeby OZZL był usatysfakcjonowany? Wyjaśnia Bukiel".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe