Krzysztof Duszyński/Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Krzysztof Szeweluk nie jest już dyrektorem szpitala

Udostępnij:

Krzysztof Szeweluk został odwołany ze stanowiska dyrektora Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choroszczy.

Krzysztof Szeweluk zarządzającym został w czerwcu 2022 r.

Ostatnio – jak informował „Kurier Poranny” – popadł jednak w konflikt z częścią pracowników, którzy w listach do marszałka województwa podlaskiego skarżyli się między innymi na:

  • wysyłanie na kontrolę pracowników kadr do osób przebywających na zwolnieniach lekarskich,
  • wszczynanie procedury zmierzającej do wymierzenia pracownikom kar porzadkowych za błahe przewinienia z naruszeniem przepisów prawa,
  • ustalanie niezgodnych z prawem zakazów – ostatnio zakaz wchodzenia do gabinetu dyrektora z telefonem komórkowym,
  • wątpliwości przy zatrudnianiu pielęgniarek oddziałowych.

Ostatecznie Szeweluk 9 lipca został odwołany ze skutkiem natychmiastowym.

– Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, które zakończy się 31 sierpnia 2024 r. Jednocześnie Zarząd Województwa Podlaskiego powierzył na sześć miesięcy obowiązki dyrektora Bogdanowi Minkiewiczowi, dotychczasowemu zastępcy dyrektora do spraw zarządzania i obsługi technicznej – wyjaśniła „Kurierowi Porannemu” Małgorzata Półtorak, rzeczniczka prasowa marszałka województwa podlaskiego.

Nowy dyrektor szpitala zostanie wyłoniony w drodze postępowania konkursowego.

O powodach odwołania Szeweluka jednak nic nie mówiła.

Komentarz odwołanego
– Zostałem odwołany bez słowa uzasadnienia, bez wytłumaczenia, bez rozmowy z panią marszałek Wiesławą Burnos. Decyzja przyszła znienacka. W mojej ocenie bezpodstawnie – wyjaśnił Szeweluk w rozmowie z „Kurierem Porannym”, zapowiadając, że sprawę odwołania będzie wyjaśniał w sądzie.

Krzysztof Szeweluk jest prawnikiem i menedżerem, ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, a także studia menedżerskie z zarządzania ochroną zdrowia. Wcześniej między innymi pracował w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz kierował działem organizacyjno-prawnym w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy.


Przeczytaj także: „Marek Tombarkiewicz pełniącym obowiązki dyrektora szpitala”, „Jakub Gołąb nowym rzecznikiem i wicedyrektorem” i „Paweł Gilewski nowym dyrektorem wielkopolskiego sanepidu”.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.