Polpharma

Laureaci XXI edycji konkursu badawczego Naukowej Fundacji Polpharmy

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Marzena Sygut-Mirek
|
Źródło: Polpharma
Dr Bogusz Aksak-Wąs z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz dr Paweł Uruski z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zostali laureatami XXI edycji konkursu badawczego Naukowej Fundacji Polpharmy.
„Cyfryzacja dla poprawy wyników leczenia” to temat XXI edycji konkursu na projekt badawczy, którego celem było doskonalenie współpracy lekarza z pacjentem w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji poprzez zastosowanie metod i narzędzi informatycznych.

Stu osiemdziesięciu kandydatów, dwóch zwycięzców
Na konkurs wpłynęło 180 wniosków. Rada Naukowa na podstawie recenzji i oceny własnej obejmującej dotychczasowy dorobek autora, oryginalność i innowacyjność projektu, ustaliła listę rankingową i przedstawiła ją zarządowi fundacji, który zdecydował o przyznaniu dwóch grantów dla wniosków, które otrzymały najwyższą punktację w ocenie zarówno recenzentów, jak i członków Rady Naukowej.

Granty otrzymali:
– dr n. med. Bogusz Aksak-Wąs z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, temat „Aplikacja do opieki nad pacjentami zakażonymi HIV”, koszt realizacji projektu – 235 872 zł,
– dr n. med. Paweł Uruski z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, temat: „System opieki telemedycznej w zakresie leczenia nadciśnienia tętniczego z zastosowaniem algorytmów rekomendacyjnych wspierających decyzje diagnostyczne i terapeutyczne”, koszt realizacji projektu – 719 340 zł.

Łączny koszt realizacji obu projektów to 955 212 zł.

Rada Naukowa i zarząd fundacji serdecznie gratulują laureatom XXI edycji konkursu.

Więcej o fundacji na stronie internetowej: www.polpharma.pl/naukowa-fundacja-polpharmy.

Przeczytaj także: „Pierwszy Konwent Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych – inicjatywa Naukowej Fundacji Polpharmy”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.