Wyślij
Udostępnij:
 
 
Londyńskie dzieci chorują na… biedę
 
Działy: Aktualności
Lekarze zajmujący się zdrowiem dzieci z Royal College of Paediatrics (RCP) alarmują, że coraz więcej mieszkańców Londynu ma problem z zaspokojeniem podstawowych życiowych potrzeb swoich rodzin. I ma to wpływ na zdrowie, przede wszystkim dzieci.
- Sporym problemem staje się nie tylko właściwe wyżywienie, ale również zapewnienie ciepła zimą – relacjonuje londynek.net .

Aż 8 na 10 lekarzy z Londynu spotyka się na co dzień z dziećmi, których stan zdrowia jest efektem zaniedbania z zakresu żywienia. To samo badanie wykazało, że połowa lekarzy ma do czynienia z przypadkami, kiedy choroba podopiecznego to bezpośredni efekt braku ogrzewania w domu lub niewłaściwego ubioru.

Wnioski płynące z wspólnego raportu RPC dają jasny sygnał, że pogarszający się byt materialny bezpośrednio wpływa na zdrowie mieszkańców stolicy Anglii.

- To, co obserwujemy, to powrót do biedy znanej z XIX i XX wieku- zauważył prof. Russel Vincer z Royal College of Paediatrics.

Specjaliści żywieniowi ostrzegają, że sytuacja od jakiegoś czasu wymyka się spod kontroli, a z darmowych banków żywności korzystają coraz większe rzesze rodzin, których nie stać na pełnowartościowe wyżywienie.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe