Wyślij
Udostępnij:
 
 
Łukasz Szumowski chwali się sukcesami trzylecia PiS w resorcie
Źródło: BL, Money.pl
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 05.12.2018
 
 
Przyśpieszenie wzrostu nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2024 r. to jeden z sukcesów, które wymienił minister Łukasz Szumowski podsumowując trzy lata prac w Ministerstwie Zdrowia. - Wiemy, że system potrzebuje tych pieniędzy - podkreślił Szumowski.
- Zdrowie jest jednym z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego i te priorytety znajdują swoje potwierdzenie w realnych działaniach - zaznaczył minister Łukasz Szumowski podczas konferencji podsumowującej działania resortu.

"Money.pl" poinformował, że wśród sukcesów wymienił przyśpieszenie wzrostu nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2024 r. Nakłady te mają wzrosnąć w sumie o około 830 mld zł.

Szumowski powiedział również, o podwyżkach dla lekarzy.

- Lekarze pracowali w wielu miejscach po to, żeby uzupełnić swoje rodzinne budżety. Dlatego zaproponowaliśmy te 6750 zł dla lekarzy specjalistów, którzy pracują w jednym miejscu po to, żeby pacjent miał lepszą opiekę, ciągłość opieki, a lekarze żeby mieli w jednym miejscu godziwe wynagrodzenie - wyliczał minister zdrowia.

Minister odniósł się również do kolejek do specjalistów. - Nie da się kolejek zlikwidować w ciągu roku. Można jednak promować systematyczne usprawnienia. Wprowadzamy mechanizmy, które realnie je zmniejszają - zapewnił.

Przeczytaj także: "Warczyński o upadku systemu opieki zdrowotnej".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe