Ministerstwo Zdrowia

Maciej Miłkowski zostaje w resorcie

Udostępnij:

Premier zatwierdził kandydaturę Miłkowskiego jako wiceministra zdrowia.

Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, ale Maciej Miłkowski wkrótce będzie drugim (po Wojciechu Koniecznym z Lewicy) wiceministrem zdrowia – premier zatwierdził tę propozycję. Wniosek o pozostanie wiceszefa w resorcie wysłała minister Izabela Leszczyna.

Historia Miłkowskiego w resorcie Leszczyny
O współpracy z nowym kierownictwem Maciej Miłkowski mówił już 12 grudnia.

– Jeśli dostałbym propozycję bycia wiceministrem, nie wykluczałbym tego – stwierdził w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

– Realizacja zadań w resorcie to misja. Zawsze dopiero po zakończonej pracy zastanawiałem się nad nowym wyzwaniem. Nie wykluczam żadnych rozwiązań – dodał, podkreślając chęć podjęcia pracy mimo jej trudów.

– W ministerstwie zdobyłem ciekawe doświadczenie, wiele się nauczyłem. Pracowałem z poczuciem misji, pomimo ataków, i nie dla pieniędzy – bo niższe dochody roczne miałem jedynie przed 1999 rokiem, więc to nie pensja decyduje o moim zaangażowaniu. 9 grudnia minęło 2000 dni, od kiedy zacząłem pracę w Ministerstwie Zdrowia. W innym miejscu mógłbym zarobić więcej. Była to praca wymagająca, całodobowa i odpowiedzialna, dotycząca zdrowia i życia milionów obywateli. Misja jest najważniejsza – ważniejsza od polityki – stwierdził.

14 grudnia podczas spotkania minister zdrowia Izabeli Leszczyny z dyrektorami biur i departamentów w resorcie, kiedy omawiano plan prac, nowa szefowa mówiła o możliwości dalszej współpracy z dotychczasowym wiceministrem Maciejem Miłkowskim.

Więcej powiedziała „Menedżerowi Zdrowia” 15 grudnia.

– Wiceminister, chociaż jest już nieco zmęczony pracą w resorcie, gdzie zajmuje się odpowiedzialnymi i wymagającymi zadaniami, przyjął ofertę pracy. Bardzo się cieszę, że zgodził się zostać z nami – skomentowała.

– Wysłałam dwa wnioski do Donalda Tuska o powołanie wiceministrów. Jeden z nich to właśnie nominacja dla Macieja Miłkowskiego. Po akceptacji premiera wiceminister pozostanie na stanowisku – poinformowała Leszczyna.

Przeczytaj także: „Wiceminister Konieczny – już oficjalnie”.

Menedzer Zdrowia facebook

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.