Wyślij
Udostępnij:
 
 

Malowanie trawy na zielono

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 10.09.2019
 
 
Miesiąc przed wyborami Ministerstwo Zdrowia zapowiada pomoc dla najmniejszych i najbiedniejszych szpitali, które w kwietniu groziły wypowiedzeniem umów z NFZ. We wrześniu 373 lecznice dostaną od 50 tys. do nawet 3,4 mln zł więcej, średnio po 922 tys. zł.
- Łącznie na podwyżki ryczałtów NFZ przekaże 344 mln zł z 1,8 mld zł dotacji, którą dostał w 2018 r. z budżetu państwa - informuje "Rzeczpospolita" i cytuje ministra Łukasza Szumowskiego: - Od początku kadencji inwestujemy w kadry medyczne. Żeby zatrzymać je w Polsce, ustawowo podnieśliśmy pensje lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Dodatkowe środki pozwolą dyrektorom na podwyżki dla pozostałych grup.

Pieniądze miałyby trafić do grup zawodowych pominiętych w ustawowych podwyżkach, czyli fizjoterapeutów czy techników elektroterapii. - Zwiększenia wynagrodzeń mają się doczekać diagności laboratoryjni gotowi do najostrzejszych form protestu - dodaje "Rzeczpospolita".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe