Wyślij
Udostępnij:
 
 

Mamed Chalidow: Miałem depresję. Wybrałem się do specjalisty, który mi pomógł

Źródło: KL, Polsat News
Autor: Krystian Lurka |Data: 05.02.2019
 
 
- Miesiąc walczyłem sam, po miesiącu poddałem się. Poszedłem do specjalisty. Dowiedziałem się, że mam problem z głową i trzeba to naprawić - przyznał Mamed Chalidow, zawodnik MMA, w Polsat News. Chalidow to były mistrz KSW w wadze średniej i półciężkiej.
- Miałem nerwicę, ale tego nie wiedziałem. Po operacji na kręgosłupie przerodziło się to w depresję. Walczyłem z tym. Na początku nie chciałem się pogodzić, że spotkało to właśnie mnie. Przecież jestem twardzielem i tak dalej, jak to możliwe? Zdałem sobie sprawę, z czym mam do czynienia. Wybrałem się do specjalisty, który mi pomógł. Wydaje mi się, że z tego wyszedłem, chociaż czasem coś do mnie wraca. Muszę całkowicie dać sobie "na luz" i wyjść z tego w stu procentach. Mam już swoje lata, niedługo trzydzieści dziewięć. Jeszcze trochę to potrwa, zanim całkowicie dojdę do siebie, może nawet kilka lat - przyznał Chalidow i wyjaśnił, że wielu nie wie, czym jest ta choroba, która dotyka coraz więcej Polaków.

- Niektórzy bagatelizują problem, myśląc, że wystarczy przyjąć odpowiednie leki, aby pozbyć się trwale problemu. To nie jest tak, że dostajesz leki i wszystko jest pięknie. Lek pomaga ci, a resztę musisz zrobić sam – pryzynał Chalidow.

Sportowiec w 2018 roku podjął decyzję, aby zawiesić karierę.

Przeczytaj także: "Remberk: Kolejne oddziały psychiatryczne mogą zostać zamknięte, a system załamie się już w styczniu", "Balicki: Sposób finansowania psychiatrii sprzyja przetrzymywaniu pacjenta", "Skończyły się łóżka polowe, dzieci leżą na materacach" i "Jeden psychiatra dziecięcy na 25 tys. Polaków".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe