Wyślij
Udostępnij:
 
 

Mapy potrzeb zdrowotnych w POZ i AOS do końca roku

Źródło: PZ/MK
Redaktor: Marta Koblańska |Data: 29.01.2016
 
 
Ministerstwo Zdrowia śpieszy się z mapami potrzeb zdrowotnych, bo od nich zależy unijne finansowanie ochrony zdrowia w budżecie do 2020 roku. Jednak pomimo pośpiechu chce mapy przygotować dobrze, bo mają stać się podstawą kontraktowania. W POZ i AOS mapy mają być gotowe do końca roku.
- Do końca kwietnia mają powstać mapy potrzeb zdrowotnych dla onkologii i kardiologii, a do końca roku – dla AOS i POZ – zapowiedział wiceminister Krzysztof Łanda.

- Pytany o prace nad siecią szpitali wiceminister wyjaśniał, że najpierw muszą powstać mapy potrzeb zdrowotnych – relacjonuje Joanna Zabielska-Cieciuch, która uczestniczyła w posiedzeniu komisji jako ekspert Porozumienia Zielonogórskiego. - Ponadto Łanda mówił o nadmiernie „rozdmuchanym” koszyku świadczeń gwarantowanych, sugerując jego ograniczenie.

Według wiceszefa resortu, w systemie brakuje pieniędzy, ale dokładanie ich bez koniecznych zmian (m.in. realnej wyceny świadczeń), nie ma sensu.

Była premier Ewa Kopacz zapytała wiceministra o to, czy już skrócił kolejki do specjalistów, po czym wyszła z sali, nie czekając na odpowiedź.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe