Archiwum

Mateusz Jankowski profesorem

Udostępnij:

Lekarz, specjalista zdrowia publicznego, nauczyciel akademicki i doktor habilitowany nauk medycznych poinformował, że postanowieniem prezydenta z 27 czerwca 2024 r., mając 31 lat, uzyskał tytuł profesora.

Mateusz Jankowski o sukcesie napisał na X.

O młodym profesorze
Mateusz Jankowski urodził się w 1992 r. – to polski lekarz, specjalista zdrowia publicznego, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk medycznych, profesor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2017). Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2018 r. w macierzystej uczelni na podstawie rozprawy pod tytułem „Częstość i nawyki palenia papierosów tradycyjnych i e-papierosów oraz związane z tym ostre efekty narażenia w populacji studentów”. W 2021 r. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego na podstawie osiągnięcia naukowego pod tytułem „Wyroby tytoniowe i papierosy elektroniczne w polskiej populacji – częstość stosowania, bierne narażenie na substancje toksyczne oraz metody prewencji” uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od 2021 r. profesor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Odbył staże naukowe w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

W latach 2019–2022 naukowiec wizytujący w Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Członek międzynarodowych i polskich towarzystw naukowych, w tym między innymi European Respiratory Society, International Epidemiological Association i Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

Autor wielu publikacji naukowych z zakresu zdrowia publicznego i epidemiologii, w tym dotyczących używania wyrobów tytoniowych, szczepień ochronnych i nowotworów. Propagator medycyny stylu życia.

Przeczytaj także: „Nowi konsultanci na Mazowszu”.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.