Wyślij
Udostępnij:
 
 
Matka Polka zainwestowała w produkcję leków
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 14.05.2019
 
 
W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wkrótce zacznie się remont dawnej pralni. Do końca 2019 roku powstanie tam szpitalna apteka, w której produkowane będą leki do chemioterapii i preparaty do żywienia pozajelitowego.
- Apteka zapewniać będzie lekarstwa i sprzęt jednorazowy. Dodatkowo pojawią się w niej pracownie do samodzielnego wykonywania leków – informuje "Dziennik Łódzki" i wyjaśnia, że będą w niej powstawać leki cytostatyczne do chemioterapii, preparaty do żywienia pozajelitowego, a także robione na zamówienie oddziałów leki recepturowe.

A wcześniej...
W kwietniu w instytucie otwarto kliniki onkologiczne, które zostały przebudowane za około 16 mln zł, z czego 14 mln zł to dofinansowanie z UE. Wymieniono całą infrastruktury, czyli okna, sieć ciepłowniczą i setki kilometrów kabli. Jest też nowy sprzęt. Wyposażenie umożliwi między innymi rozwój małoinwazyjnych technik leczenia.

ICZMP to...
Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" to jeden z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce i wiodący ośrodek referencyjny (trzeciego stopnia) w zakresie położnictwa i neonatologii, ginekologii oraz pediatrii.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe