Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Mniej upomnień, więcej mandatów

Źródło: TVP Info
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 28.10.2021
 
 
– Będziemy wystawiać mandaty za brak maseczek – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, podkreślając, że „to konieczność w obliczu zwiększającej się liczby zakażeń”.
Minister poinformował 28 października, że nazajutrz będzie rozmawiał o tej sprawie z szefostwem policji.

– Do tej pory było zwracanie uwagi albo upomnienie za brak maseczek, teraz będziemy jednak wystawiać mandaty. Mamy dobre podstawy prawne. Przypomnę, że w związku z tym poprawiono Kodeks wykroczeń – oświadczył Adam Niedzielski. Dodał, że „celem jest zmiana podejścia Polaków do obowiązku noszenia maseczek w wyznaczonych miejscach”. Zaznaczył, że potrzebne są „egzekucja tego obowiązku i zwracanie również uwagi innym”.

– Zdaję sobie sprawę, że czasem reakcje po zwróceniu uwagi są mało akceptowalne, ale proszę pamiętać, że to świadczy o nas. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo również w ten sposób – podkreślił.

Minister powtórzył, że szczepienia „to zawsze będzie dobrowolny wybór, dobrowolna decyzja”. – Ale zwracając uwagę chociażby na dzisiejsze wyniki i porównując je z wynikami sprzed roku – efekt szczepień dla zdrowia publicznego jest zauważalny – powiedział Adam Niedzielski.

Przeczytaj także: „Dozwolone jest pewne różnicowanie obywateli”, „Powinno być premiowanie osób, które się zaszczepiły” i „Ile dawek szczepionek podano w Polsce”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.