Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nauki medyczne:Termedia tworzy polski Klub Filadelfijski
 
Działy: Aktualności
Podniesienie jakości publikacji, lepsze propagowanie osiągnięć Polski w dziedzinie nauk medycznych na świecie – to cele, które przyświecać będą powołaniu Klubu Filadelfijskiego. Inicjatywę podjęli uczestnicy nieformalnego spotkania redaktorów naczelnych naukowych pism medycznych wydawanych przez wydawnictwo Termedia (12 z nich posiada Impact Factor) , które w środę odbyło się w Warszawie. Uczestniczył w nim konsultant naukowy wydawnictwa prof. Maciej Banach.
-Polskie naukowe pisma medyczne nie mają odpowiedniej do swego wysokiego poziomu pozycji na rynku światowym. Dorobek polskich nauk medycznych także. Wspólnie zastanówmy się, jak to zmienić – mówił podczas środowego spotkania redaktorów naczelnych pism medycznych Janusz Michalak, prezes wydawnictwa Termedia, które wydaje 27 pism medycznych.

Uczestnicy nieformalnego spotkania dzielili się doświadczeniami i omawiali wymogi, które należy spełnić, aby zwiększyć liczbę cytowań artykułów, a tym samym podnieść punktacje międzynarodową czasopism. Konkluzja była jedna: należy zapomnieć o tym, że można istnieć jedynie na polskim rynku medycznym. Redaktorów i czytelników tego typu czasopism trzeba szukać w nauce wśród społeczności międzynarodowej.

Wszyscy zgodzili się co do jednego: potrzeba zorganizowania się, współpracy. Warsztatów, spotkań, wspólnych działań dla podniesienia jakości przekazu wyników badań. Potrzeba powołania polskiego Klubu Filadelfijskiego, który koordynowałby te działania. Powstała grupa inicjatywna, która taki klub zamierza powołać, zapraszając do współpracy wszystkich zainteresowanych.
 
© 2017 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe