iStock

Nie będzie milionów euro na leki – wszystko przez poprzedników

Udostępnij:

Ministerstwo Rozwoju i Technologii decyduje się odstąpić od realizacji inwestycji w produkcję aktywnych substancji farmaceutycznych w Polsce – nałożony w KPO termin jej realizacji jest nierealny. Resort tłumaczy to opóźnieniami poprzedniego rządu.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje w oficjalnym komunikacie o rezygnacji z realizacji inwestycji w produkcję aktywnych substancji farmaceutycznych w Polsce, wskazując, że decyzja ta jest wynikiem opóźnień w przygotowaniu reform i inwestycji przewidzianych w KPO.

– To uniemożliwia przeprowadzenie procesu inwestycyjnego dotyczącego produkcji API w Polsce w terminie pierwotnie określonym w KPO, czyli do końca czerwca 2026 r. – czytamy w komunikacie MRiT.

Decyzja ta jest konsultowana z przedstawicielami branży.

– Resort przeprowadził konsultacje publiczne na temat możliwości zrealizowania inwestycji do terminu wskazanego. Z informacji otrzymanych od przedsiębiorców wynika, że ukończenie inwestycji związanych z budową i rozbudową infrastruktury produkcyjnej do połowy 2026 r. jest nierealne – informuje resort.

Przeczytaj także: „RPO o bezpieczeństwie lekowym i wykazie leków krytycznych”.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.