Wyślij
Udostępnij:
 
 

Niedzielski o limitach w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej

Autor: Krystian Lurka |Data: 19.01.2020
 
 
Czy zniesienie limitów na kontraktowanie przez NFZ wizyt u specjalistów to dobry pomysł? - To oczekiwania przez pacjentów zmiana, kontynuacja tego, co rozpoczęto się w 2019 roku. Wtedy zdjęto limity dotyczące zabiegów usunięcia zaćmy i badań diagnostycznych. Także w przypadku AOS, przy odpowiednim finansowaniu, może przynieść to dobre efekty, czyli skrócić czas oczekiwania w kolejce - przyznał Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, podczas „Priorytetów 2020”. Ekspert odpowiedział na pytanie, w jakich zakresach świadczeń powinny być zlikwidowane limity.
- W pierwszej kolejności w tych, w których są największe kolejki, czyli w endokrynologii, neurologii i kardiologii - przyznał prezes Niedzielski. Podkreślił jednak, że NFZ jest na razie na etapie analiz. - Nakłady na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną będą musiały się zwiększyć - dodał prezes Niedzielski.

Czy nas na to stać?

- Na razie liczymy - odpowiedział prezes Niedzielski.Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe