Wyślij
Udostępnij:
 
 

Niemcy rozważają zamknięcie co drugiego szpitala

Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 16.07.2019
 
 
- To poprawi jakość leczenia, zlikwiduje problem braku wyspecjalizowanego personelu i zwiększy możliwość wykonywania specjalistycznych badań i zabiegów - tłumaczy Fundacja Bertelsmanna pomysł zamknięcia połowy szpitali w Niemczech.
- Z przedstawionego przez Fundację Bertelsmanna sprawozdania na temat niemieckich szpitali wynika, że zamiast obecnych 1400 szpitali wystarczyłoby 600 – opisują "MyPolacy.de", a "Deutsche Welle" wyjaśnia: - Naukowcy berlińskiego Instytutu Badań Medycznych (odpowiedzialni za przygotowanie ekspertyzy) wskazują, że wiele ośrodków medycznych w Niemczech jest zbyt małych i nie posiada koniecznego wyposażenia, a personel doświadczenia, by w przypadkach, takich jak atak serca czy udar, udzielić pacjentowi odpowiedniej pomocy.

Dostrzeżony przez Niemców problem od lat występuje również w Polsce. Mamy zbyt wiele szpitali powiatowych. W Polsce przeszkodą w ich łączeniu est czynnik polityczny. Władze naszych powiatów obawiają się, że zamykanie szpitali odbije się negatywnie na ich przyszłym wyniku wyborczym.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe