Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nowa wizja polskiego systemu ochrony zdrowia czy kwadratura koła?
 
Działy: Aktualności
Konieczne jest osiągnięcie porozumienia dotyczącego docelowej wizji systemu ochrony zdrowia ponad podziałami politycznymi i partykularnymi interesami. Jak tego dokonać, jaka powinna być wizja systemu ochrony zdrowia i czy nie jest to problem porównywalny do kwadratury koła? Eksperci odpowiedzą na te pytania podczas sesji wprowadzającej w trakcie konferencji "Wizja zdrowia – diagnoza i przyszłość".
Konferencja "Wizja zdrowia – diagnoza i przyszłość" odbędzie się 3 października w hotelu Sheraton przy ulicy Bolesława Prusa 2 w Warszawie. Panel wprowadzający rozpocznie się o godzinie 10.45 i zakończy o 11.45 (w sali A). Moderator panelu będzie prof. Piotr Czauderna, koordynator sekcji ochrony zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

Paneliści, których zaproszono do rozmów to:
- Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia,
- Marek Balicki, psychiatra, były minister zdrowia (w rządzie SLD), członek SOZ NRR,
- prof. Tomasz Grodzki, torakochirurg, senator Platformy Obywatelskiej, minister zdrowia w gabinecie cieni PO,
- Anna Janczewska-Radwan, przedsiębiorca, minister zdrowia w gospodarczym gabinecie cieni Business Centre Club, prezes zarządu MEDIM Sp. z o.o.,
- Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezesa NFZ.

Paneliście odpowiedzą na pytanie, jak zidentyfikować główny problem polskiego systemu ochrony zdrowia. Zastanowią się także, jak zwiększyć finansowanie polskiego systemu ochrony zdrowia, jak w większym stopniu włączyć pacjentów w planowanie i decydowanie o nowym systemie ochrony zdrowia i czy jest potrzebne i możliwe opracowanie nowej wizji systemu przez niezależne gremium eksperckie.

Więcej o konferencji "Wizja zdrowia – diagnoza i przyszłość" na stronie internetowej: www.termedia.pl/Konferencje_Wizja zdrowia. Wydarzenie odbędzie się 3 października, w Warszawie. Program konferencji jest ciągle rozbudowywany.

Przeczytaj także: "Wizja w ochronie zdrowa? Nie ma, ale... powstanie. Podczas konferencji "Wizja zdrowia – diagnoza i przyszłość"i "Eksperckie wizje ochrony zdrowia"
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe