iStock

Nowe leki generyczne i biopodobne – wyniki konkursu

Udostępnij:
Agencja Badań Medycznych ogłosiła listę rankingową konkursu na opracowanie i rozwój innowacyjnych rozwiązań dotyczących nowych postaci farmaceutycznych produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu, leków generycznych i leków biopodobnych. Rekomendację do dofinansowania otrzymało 19 projektów – w sumie to 144 mln zł.
Nabór wniosków w konkursie trwał od 31 maja 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. – do konkursu zgłoszono 22 wnioski o łącznej wartości projektów 300 805 645,91 zł. Do oceny merytorycznej zostało skierowanych 21 wniosków – na podstawie listy rankingowej sporządzonej w wyniku przeprowadzenia procedury konkursowej rekomendację do dofinansowania otrzymało 19 projektów, dla których łączna kwota dofinansowania wynosi 144 017 933,72 zł.

Udostępniamy wyniki w całości.Dokument można oglądać wyłącznie na komputerach lub ściągając go po kliknięciu w: Rozstrzygnięcie konkursu nr ABM_2022_4 na opracowanie i rozwój innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych postaci farmaceutycznych produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu, leków generycznych i leków biopodobnych.

Przeczytaj także: „Lista rankingowa – konkurs na innowacyjne wyroby medyczne” i „Biotechnologia naszą narodową specjalnością”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.