Archiwum

Nowy dyrektor w leszczyńskim szpitalu

Wyślij:
Udostępnij:
Źródło: Gazeta Wyborcza
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 23.11.2022
 
 
Zarząd Województwa Wielkopolskiego powoła Krzysztofa Albińskiego na szefa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, czyli jednego z największych w Wielkopolsce.
W leszczyńskiej lecznicy nie ma dyrektora. – Wiosną 2022 r. z funkcji szefa placówki zrezygnował Tomasz Kamiński. W zastępstwie – do czasu rozstrzygnięcia konkursu – jego obowiązki pełni 47-letni prawnik Krzysztof Albiński.

Zanim pojawił się w Lesznie, pełnił obowiązki dyrektora w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Wcześniej zarządzał między innymi szpitalami w Wolsztynie i Wschowie, a także miejską przychodnią POSUM w Poznaniu.

Od kiedy nowy dyrektor?
– 24 listopada na posiedzeniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego oficjalnie powoła Krzysztofa Albińskiego na dyrektora szpitala w Lesznie – potwierdza w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Anna Jackowska, dyrektor departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Wcześniej Albiński dwa razy z rzędu startował w konkursie na dyrektora leszczyńskiej lecznicy, ale nieskutecznie.

– W ostatnim konkursie z trójki kandydatów jedna osoba wycofała swoją ofertę, druga z przyczyn osobistych nie stawiła się na rozmowę i ostatecznie zgłosił się tylko Albiński. Konkurs unieważniono. W listopadzie Zarząd Województwa Wielkopolskiego, powołując się na ustawę o działalności leczniczej, wskazał Albińskiego jako swojego kandydata. Komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała tę propozycję – wyjaśnia „Gazeta Wyborcza”.

Przeczytaj także: „Ile zarabiają dyrektorzy polskich szpitali?”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.