Wyślij
Udostępnij:
 
 
Michał Józefaciuk/Kancelaria Senatu

O przekształceniu wszystkich szpitali w spółki medyczne – i nie tylko ►

Źródło: Senat
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 11.03.2021
 
 
– Jednym z wariantów zmian, które rozważamy, jest przekształcenie wszystkich polskich szpitali w spółki medyczne z udziałem Skarbu Państwa – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski w Senacie, przedstawiając informację ministra zdrowia o restrukturyzacji szpitali w Polsce.
Co poza tym?

Podczas posiedzenia senackich Komisji Zdrowia oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej wiceminister Gadomski przyznał, że rozważane jest:
– przejęcie wszystkich samorządowych szpitali w regionie na przykład przez instytucję administracji państwowej lub marszałków województw,
– utworzenie trzech grup szpitali według jakości zarządzania i ich sytuacji finansowej.

Przedstawiciel ministerstwa przyznał, że „w resorcie mocno pracują nad trzecim wariantem, opartym na ewaluacji i ocenie szpitali. Wyjaśnił, że „upraszczając, byłby to ich podział na trzy grupy lub kategorie – według między innymi wskaźników finansowych”.

Gadomski podkreślił, że „na razie nie wdrażamy żadnych zmian, a jedynie rozmawiamy o roboczych wariantach. Na realizację czas nadejdzie nie wcześniej niż w 2022 roku”.

Jak na to zareagowali przedstawiciele Komisji Zdrowia oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej?Przeczytaj także: „Minister Niedzielski o zmianach w szpitalnictwie”, „Reforma szpitali w Polsce – prezentacja Ministerstwa Zdrowia” i „Wiceminister Gadomski o centralizacji szpitali”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe