Wyślij
Udostępnij:
 
 
Oblężenie gabinetu ginekologicznego „bez światopoglądowych pogadanek” w Poznaniu
Źródło: BL, Gazeta Wyborcza, PAP
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 02.10.2018
 
 
- Odzew jest ogromny. Mamy już wypełniony grafik wizyt na kolejne dwa dni. Ale w sytuacji awaryjnej każda kobieta, zgodnie z ideą Punktu Profilaktyki Intymnej, będzie mogła bez wcześniejszej rejestracji dostać się do lekarza - opowiadają pracownicy fundacji Fanari, która otworzyła we wtorek w Poznaniu bezpłatny całodobowy gabinet ginekologiczny.
- To pierwszy taki gabinet w Polsce. W całości opłacany przez miasto Punkt Profilaktyki Intymnej, w pełni dostępny dla wszystkich mieszkanek Poznania, w tym również osób niebezpiecznych. Zaczął działać we wtorek nad ranem w wieżowcu Alfa – pisze „Gazeta Wyborcza”, a Polska Agencja Prasowa dodaje: - Z usług dostępnych bezpłatnie w gabinecie mogą korzystać osoby, które ukończyły 18 rok życia, oraz niepełnoletnie, pozostające pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego i mieszkające w Poznaniu.

O planach uruchomienia całodobowego dyżuru ginekologicznego Jacek Jaśkowiak poinformował w marcu m.in. za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. - Gdy potrzebna jest fachowa porada i pomoc, kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Przygotowujemy projekt dwudziestoczterogodzinnego dyżuru ginekologicznego. Poznaniankom, które z niego skorzystają, nikt nie będzie prawił kazań, tylko udzieli koniecznej pomocy - pisze Jaśkowiak.

Projekt to odpowiedź na odmowę udzielania przez część lekarzy powołujących się na klauzulę sumienia części gwarantowanych prawnie świadczeń medycznych w zakresie ginekologii.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe