Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ochojska honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
 
Działy: Aktualności
Janina Ochojska-Okońska zostanie Doktorem Honoris Causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tak zadecydowały władze uczelni.
- Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej uhonorowana zostanie w uznaniu za jej zaangażowanie na rzecz niesienia pomocy ofiarom katastrof i konfliktów zbrojnych – podaje Radio Katowice.

Przedstawiciele uczelni podkreślają, że organizacja Ochojskiej jest w dużym stopniu ukierunkowana na ratowanie zdrowia i życia oraz profilaktykę zdrowotną. W komunikacie uczelni czytamy, że postawa Janiny Ochojskiej może być wzorem i doskonałą lekcją dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Obecnie Polska Akcja Humanitarna pomaga w Sudanie Południowym, Somalii, Syrii, Iraku i na Ukrainie, prowadząc działania zwiększające dostęp do wody i godnych warunków sanitarnych, żywności, edukacji i bezpiecznego schronienia. Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa odbędzie się 6 października podczas inauguracji roku akademickiego.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe