Wyślij
Udostępnij:
 
 
Okulistyka bez limitów
Źródło: Pracodawcy RP
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 11.06.2019
 
 
Pracodawcy RP, ze względu na pozytywne doświadczenia z rozwiązaniami przyjętymi w organizacji i finansowaniu zabiegów usuwania zaćmy, zwracają się o nielimitowanie świadczeń okulistycznych.
Adresatem listu otwartego jest prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Zwracamy się do niego z prośbą o rozważenie nielimitowanego finansowania zabiegów w zakresie jednodniowych zabiegów okulistycznych, w tym m.in. zabiegów usuwania jaskry oraz zaćmy z jaskrą oraz zabiegów witrektomii – piszą Pracodawcy RP.

Ten postulat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno podmiotów leczniczych realizujących chirurgię okulistyczną, jak i pacjentów.

Usunięcie zaćmy i diagnostyka obrazowa
W marcu resort podjął decyzję o bezlimitowym finansowaniu zabiegów usunięcia zaćmy oraz świadczeń diagnostyki obrazowej, to jest tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Ma to umożliwić do końca 2019 roku skrócić terminy czekania na operację usunięcia zaćmy do maksymalnie 6-9 miesięcy.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe