Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Omikron stał się faktem ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 19.01.2022
 
 
– W ostatnich dwóch dniach odnotowano wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce, z jakim nie mieliśmy do tej pory do czynienia – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji zorganizowanej w resorcie. Przekazał, że ostatniej doby w kraju odnotowano aż 30 586 nowych zakażeń. – Omikron stał się faktem, odpowiada za ponad 20 proc. zakażeń – dodał.
– Sytuacja jest dramatyczna. Jeśli te trendy się utrzymają, to w przyszłym tygodniu będzie powyżej 50 tys. zakażeń – mówił Niedzielski 19 stycznia, dodając, że „odnotowane tego dnia ponad 30 tys. zachorowań w stosunku do 16,2 tys. tydzień wcześniej to zwiększenie się dokładnie o 90 procent”.

– Zdecydowaliśmy o obowiązku „przejścia” administracji publicznej na pracę zdalną – z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane dla obywateli. Apeluję jednocześnie do wszystkich pracodawców o to, żeby w miarę możliwości ta praca zdalna stała się standardem – oświadczył minister zdrowia.

O czym – poza tym – mówił przedstawiciel rządzących?Przeczytaj także: „Zakażenia, wyzdrowienia i zgony na wykresie” i „Połowa populacji Polski może zakazić się omikronem w ciągu miesiąca”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.