Wyślij
Udostępnij:
 
 
Omówią projekt obywatelski znoszący obowiązek szczepień
Źródło: KL
Autor: Krystian Lurka |Data: 07.11.2018
 
 
Sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny zajmą się w czwartek (8 listopada) obywatelskim projektem, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych.
Sejmowa większość nie zgodziła się na odrzucenie projektu nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi w pierwszym czytaniu. Skierowano go do komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny.

Obywatelski projekt znosi obowiązek szczepień ochronnych i proponuje wprowadzenie zasady dobrowolności. Zakłada też możliwość doraźnego nakładania przez ministra zdrowia lub wojewodę obowiązku szczepień w razie zagrożenia epidemicznego lub epidemii.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wyjaśniali, że klub głosował za skierowaniem projektu do komisji, bo PiS obiecało, że nie będzie odrzucało w pierwszym czytaniu projektów obywatelskich. Za procedowaniem w komisjach głosowało wówczas 252 posłów, 158 było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu.

Przeczytaj także: "Sośnierz: Nie jestem zwolennikiem demokracji, ale nie chcę blokować debaty o szczepieniach" i "Ostrowski: Działam w interesie pacjentów, nie jestem z Ciemnogrodu i nie dam się zastraszyć izbie".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe