Wyślij
Udostępnij:
 
 
Patryk Jaki: Nie można zabijać dziecka, które jest niepełnosprawne
 
Działy: Aktualności
- Będę za usunięciem przesłanki eugenicznej. Nie można zabijać dziecka, które jest niepełnosprawne - powiedział wiceminister sprawiedliwości w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego".
Patryk Jaki był pytany o to, czy poprze obywatelski projekt ustawy likwidujący przepis zezwalający na aborcję eugeniczną.

- Oczywiście, że będę za usunięciem przesłanki eugenicznej. Zawsze tak uważałem. Nie można zabijać dziecka, które jest niepełnosprawne. Ponad 90 procent legalnych aborcji w Polsce dotyczy ludzi z zespołem Downa. W takich przypadkach przerwania ciąży dokonuje się w szóstym czy siódmym miesiącu, kiedy dziecko jest często zdolne do samodzielnego życia - odpowiedział i dodał: - To nie tylko kwestia przekonań religijnych, tylko humanitarnych, elementarnego człowieczeństwa.

- Jeśli zaakceptujemy prawo do zabijania chorych dzieci przed urodzeniem, to następnym krokiem będzie eutanazja, wprowadzenia prawa, ze należy zabijać ludzi starszych. Żyjemy coraz dłużej a to powoduje, że niepełnosprawność może nas dotknąć na starość. Jeśli nauczymy społeczeństwo zabijać dzieci za niepełnosprawność, i zbudujemy takie przekonanie w społeczeństwie, kiedyś może ono dogonić nas - na starość. To droga donikąd - powiedział Jaki.

Przeczytaj także: "Andrzej Duda: Trzeba wprowadzić restrykcyjne prawo odnośnie aborcji eugenicznej".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe