Wyślij
Udostępnij:
 
 
Po Olsztynie – w Warszawie kolejny „Budzik” dla dorosłych
Źródło: BL, PAP, TVN
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 18.09.2018
 
 
W stolicy powstanie kolejna Klinika "Budzik" dla dorosłych. Będą w niej leczeni pacjenci po ciężkich urazach mózgu, którzy zapadli w śpiączkę. Placówka zostanie wybudowana na działce przylegającej do Szpitala Bródnowskiego - partnera medycznego tego przedsięwzięcia.
- Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i prezes fundacji "Akogo?" Ewa Błaszczyk podpisali list intencyjny w sprawie budowy kliniki. Do porozumienia przystąpił też Szpital Bródnowski – informuje PAP.

Jak wyjaśniał marszałek, to "placówka o najwyższych, wysokospecjalistycznych możliwościach, zwłaszcza jeśli chodzi o leczenie chorób mózgu" i dlatego stała się ona częścią tego projektu.

Działka, na której powstanie "Budzik", należy do samorządu województwa mazowieckiego, ale została użyczona na potrzeby Szpitala Bródnowskiego. - Za budowę i wyposażenie kliniki będzie odpowiadała fundacja. Z kolei szpital ma zapewnić zaplecze diagnostyczne, laboratoryjne i rehabilitacyjne dla przyszłej placówki. Dodatkowo zatrudnieni w nim neurolodzy i neurochirurdzy będą współpracować z kliniką – podaje TVN.

- Po uruchomieniu kliniki wybudzeniowej w Olsztynie przekonaliśmy się, jak bardzo taka placówka jest potrzebna. Tam jest osiem miejsc, a podań o przyjęcie ponad 800 – mówi Ewa Błaszczyk, prezes fundacji "Akogo?".
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe